Събития

..

От месец февруари 2004 г. Национален клуб "Български барак" е   пълноправен член на Българската републиканска федерация по кинология.
На 27 март 2004 г. на общо събрание бе приет стандарт на   породата.
Виж архив на събитията 
РАБОТНИ ИЗПИТАНИЯ

На 28.05.2017г. в полигона за обучение на ловни кучета към 55 ЛРД-БАЛША,
в с.Доброславци
, обл. София се проведоха
работни изпитания на дива свиня за кучета от породата Български барак - твърдокосместо ловно куче.


съдия Атанас Дарелов
На работните изпитания участваха девет Български барака, 
като седем от тях издържаха изпитите.
До двегодишна възраст:
1. Булгар 1,8 год. на Асен Бележков - отличен 165 точки
2. Барон 1,8 год. на Асен Бележков - отличен 165 точки
3. Арес 1 год. на Пенко Филипов - отличен 155 точки
                                
Над двегодишна възраст:
1. А-Цезар 2,3 год. на Огнян Байков - отличен 165 точки
2. Линда 3 год. на Пенко Филипов - отличен 159 точки
3. Мирчо 2 год. на Иван Кощрин - отличен 150 точки
4. Звезда 6 год. на Светлин Дойчинов - мн. добър 139 точки                               

РАБОТНИ ИЗПИТАНИЯ

28 май 2017 с.Доброславци

Разгледай снимки

 

 

picture...................................................................................

ЕКСТЕРИОРНА  ИЗЛОЖБА
На 14 май 2017 г. до пещера “ Проходна“ край гр. Луковит се проведе ХVIII-та Национална екстериорна изложба на породата Български барак - твърдокосместо ловно куче

съдия д-р Христо Кънев
КЛАСИРАНЕ
ЖЕНСКИ КУЧЕТА
Клас Бебе
1. Кяра на Цветослав Минов – оценка мн. перспективен, I-во място
Клас Младша възраст
1. Янтра на Иван Николаев – оценка отличен, I-во място
                          
Клас Междинен
1. Мери на Гергана Павлова – оценка отличен, I-во място
2. Тина на Илиян Александров – оценка отличен, II-ро място
Клас Открит
    
1. Берта на Антон Нитов – оценка отличен, I-во място    
2. Дара на Йордан Иванов – оценка отличен, II-ро място  
3. Гилза на Георги М. Георгиев – оценка отличен, III-то място
4. Берта на Росен Александров – оценка отличен, IV-то място
5. Янтра на Христина Тодорова – оценка отличен      
6. Кая на Михаил Михайлов – оценка отличен    
7. Сара на Христо Христов – оценка много добър
8. Линда на Пенко Филипов – оценка много добър
9. Анджела на Радослав Маринов – оценка много добър          
Клас Работен
1. Арда на Пламен Банков – оценка отличен, I-во място
                          
Клас Ветерани
1. Бара на Пламен Банков – оценка отличен, I-во място

МЪЖКИ КУЧЕТА
Клас Бебе
1. Бруно на Петър Йорданов – оценка мн. перспективен, I-во място
Клас Младша възраст
1. Роко на Пламен Банков – оценка отличен, I-во място
2. Рошко на Иван Иванов – оценка отличен, II-ро място 
3. Джаро на Георги М. Георгиев – оценка отличен, III-то място 
4. Кубрат на Иван Иванов – оценка отличен, IV- то място
5. Ричи II на Пламен Банков – оценка отличен
6. Чарли на Пламен Кръстарски – оценка отличен     
7. Арес на Пенко Филипов – оценка много добър
Клас Междинен
1. Цезар на Николай Цанов – оценка отличен, I-во място
2. Роко на Георги Томов – оценка много добър
Клас Открит
1. Рошко  на Георги Витановски – оценка отличен, I-во място
2. Кубрат на Антон Нитов – оценка отличен, II-ро място
3. Джони на Иван Иванов – оценка отличен, III-то място
4. Вихър на Христо Тошев – оценка отличен, IV- то място
5. Ричи на Пламен Банков – оценка отличен
Клас Ветерани
1. Бруно на Цветелин Маринов – оценка отличен I-во място
Най-добро младо куче  – Янтра на Иван Николаев
Клубен победител женски – Берта на Антон Нитов


Клубен победител мъжки  – Рошко на Георги Витановски

Победител на породата – Рошко на Георги Витановски
                       

 

ЕКСТЕРИОРНА ИЗЛОЖБА

14 май 2017 гр. Луковит

Очаквайте снимки

 

picture...................................................................................

ЕКСТЕРИОРНА ИЗЛОЖБА

На 23 април 2017 г. в гр. Земен
се проведе ХVII-та Национална екстериорна изложба
на породата Български барак - твърдокосместо ловно куче


съдия Стефан Попов
КЛАСИРАНЕ
ЖЕНСКИ КУЧЕТА
Клас Подрастващи
1. Муца на Емил Димитров – оценка мн. перспективен, I-во място                              
Клас Младша възраст
1. Лиса на Михаил Сърбов – оценка отличен, I-во място                              
Клас Междинен
1. Мира на Марио Арнаудов – оценка отличен, I-во място
2. Тина на Илиян Александров – оценка отличен, II-ро място
3. Н-Р на Бисер Илиев – оценка мн. добър
Клас Открит
1. Дара на Йордан Иванов – оценка отличен, I-во място
2. Арда на Юлиян Аспарухов – оценка отличен, II-ро място
3. Мара на Георги А. Георгиев – оценка отличен, III-то място
4. Шабла на Марио Арнаудов – оценка отличен, IV-томясто
5. Сара на иво Димитров – оценка отличен
6. Сара на Димитър Димитров – оценка мн. добър
Клас Рабoтен
1. Арда на Пламен Банков – оценка отличен, I-во място
МЪЖКИ КУЧЕТА
Клас Бебе
1. Бънди на Марио Арнаудов – оценка мн. перспективен, I-во място
Клас Подрастващи
1. Гоце на Асен Бележков – оценка мн. перспективен, I-во място
Клас Младша възраст
1. Цезар на Мартин Георгиев – оценка отличен, I-во място
2. Джаро на Георги М. Георгиев – оценка отличен, II-ро място

3. Роко на Пламен Банков – оценка отличен, III-то място
4. Ричи на Пламен Банков – оценка отличен, IV- то място
Клас Междинен
1. Барон на Асен Бележков – оценка отличен, I-во място
2. Бари на Бойко Боянов – оценка отличен, II-ро място
3. Аркан на Росен Боборачки – оценка, отличен III-то място
Клас Открит
1. Арес на Кирил Кирилов – оценка отличен, I-во място
2. Роко на Юлиян Аспарухов – оценка отличен, II-ро място

3. Брендо на Иво Богословов – оценка отличен, III-то място
4. Макс на Васил Кирилов – оценка отличен, IV- то място
5. Найки на Росен Боборачки – оценка отличен
6. Мирко на Иван Кощрин – оценка отличен
Клас Рабoтен
1. Златко на Асен Бележков – оценка отличен I-во място
                              
Клубен победител женски кучета
                         Дара на Йордан Иванов
Клубен победител мъжки кучета
                         Златко на Асен Бележков
Победител на породата 
                        Златко на Асен Бележков

ЕКСТЕРИОРНА ИЗЛОЖБА

23 април 2017 гр. Земен

Разгледай снимките

 


picture...................................................................................
 
ЕКСТЕРИОРНА  ИЗЛОЖБА
На 15 МАЙ 2016 г.пред пещера Проходна до село Карлуково се проведе ХVI-та Национална екстериорна изложба на породата Български барак - твърдокосместо ловно куче
Участваха 68 български бараци.
КЛАСИРАНЕ
МЪЖКИ КУЧЕТА
Клас Бебе
1. Мечо на Иван Николаев - Мн. перспективен 1-во място
2. Рамбо на Христо Христов - Перспективен 2-ро място
3. Бък на Радослав Петков - Перспективен 3-то място
Клас Подрастващи
1. Барон на Асен Бележков - Много перспективен 1-во място
2. Валтер на Асен Бележков - Много перспективен 2-ро място
3. Бари на Цонко Добрев - Много перспективен 3-то място
Клас Младша възраст
1. Кубрат на Антон Нитов - Отличен 1-во място
2. Ацезар на Асен Бележков - Отличен 2-ро място
3. Барон на Петър Петров - Отличен 3-то място
4. Балкан на Христо Стефанов - Отличен 4-то място
Клас Междинен
1. Роко на Асен Бележков - Отличен 1-во място
2. Рони на Недко Баджаков - Отличен 2-ро място
3. Чарли на Венцислав Иванов - Отличен 3-то място
4. Пирин на Венцислав Иванов - Отличен 4-то място
Клас Открит
1. Рошко на Георги Гетановски - Отличен 1-во място
2. Бари на Венцислав Иванов - Отличен 2-ро място
3. Руди на Николай Драганов - Отличен 3-то място
4. Гари на Петър Йорданов - Отличен 4-то място
Клас Работен
1. Тигър на Михаил Сърбов - Отличен 1-во място 
2. Златко на Асен Бележков - Отличен 2-ро място
Клас Ветерани
1. Бари на Недко Баджаков - Отличен 1-во място 
2. Арон на Андриан Андреев - Отличен 2-ро място
3. Бруно на Цветелин Маринов - Отличен 3-то място
4. Толи на Христо Марков - Отличен 4-то място
Клубен победител мъжки кучета
                         Роко на Асен Бележков
ЖЕНСКИ КУЧЕТА
Клас Бебе
1. Рижка на Иван Петков - Мн. перспективен 1-во място
2. Берта на Цонко Добрев - Мн. перспективен 2-ро място
Клас Подрастващи
1. Джеси на Георги Цачев - перспективен
Клас Младша възраст
1. Берта на Антон Нитов - Отличен 1-во място
2. Белла на Мариан Маринов - Отличен 2-ро място
3. Мери на Гергана Павлова - Отличен 3-то място
4. Барачка на Албен Коруджиев - Отличен 4-то място
Клас Междинен
1. Берта на Росен Александров - Отличен 1-во място
2. Кобра на Иво Цветанов - Отличен 2-ро място
3. Радина на Атанас Дарелов - Отличен 3-то място
4. Рила на Христофор Христов - Отличен 4-то място
5. Зоя на Венцислав Иванов - Отличен
Клас Открит
1. Гилза на Георги Георгиев - Отличен 1-во място
2. Берта на Недко Баджаков - Отличен 2-ро място
3. Янтра на Андриан Андреев - Отличен 3-то място 
4. Вихра на Цветан Василев - Отличен 4-то място
5. Янтра на Христина Тодорова - Отличен
Клас Работен
1. Арда на Пламен Банков - Отличен 1-во място
Клас Ветерани
1. Бара на Пламен Банков - Отличен 1-во място
Клубен победител женски кучета
                         Берта на Росен Александров
Най-добро младо куче на изложбата 
                         Берта на Антон Нитов
Победител на породата 
                        Роко на Асен Бележков 
                       
picture

ЕКСТЕРИОРНА ИЗЛОЖБА

15 май 2016 гр. Луковит

Виж видео

 

picture...................................................................................

ЕКСТЕРИОРНА  ИЗЛОЖБА 
На 10 май 2015 г. в гр. Асеновград
се проведе специализирана, клубна екстериорна изложба на кучета от породата "Български барак-твърдокосместо ловно куче".
Класиране:

Мъжки кучета
- Клас млади
1. Макс на Васил Кирилов- отличен І-во място
- Клас Открит
                   1. Ричи на Пламен Банков - отличен І-во място
                   2. Зако на Васил Кирилов - дисквалификация
                   3. Шишо на Васил Кирилов - дисквалификация
- Клас Работен 
                   1. Меркел на Тодор Тодоров - отличен І-во място
- Клас Ветерани
                   1.Бари на Станислав Гълъбов - отличен І-во място
                   2.Старки на Георги Георгиев - отличен ІІ- во място
Женски кучета
- Клас открит 1. Гилза на Георги Георгиев - отличен І-во място 2. Яна на Христо Кънев - отличен ІІ-ро място 3. Тара на Тодор Тодоров - отличен ІІІ- то място 4. Звездичка на Васил Кирилов - мн. добър
-Клас Работен
                   1. Арда на Пламен Банков - отличен І-во място
Клубен победител мъжки кучета - Ричи на Пламен Банков
Клубен победител женски кучета - Гилза на Георги Георгиев
Победител на изложбата - Макс на Васил Кирилов 
picture

САС 2015

10 май 2015 гр.Асеновград

Разгледай снимките

 

   picture...................................................................................
                

ЕКСТЕРИОРНА  ИЗЛОЖБА 
На 17 май 2014 г. в гр. Драгоман
се проведе специализирана, клубна екстериорна изложба на кучета от породата "Български барак-твърдокосместо ловно куче".
Класиране:

Клас Бебе
- мъжки
1. Мури на Валентин Йорданов - Мн.переспективен 
2. Шабан на Калоян Йончев - Мн. переспективен
Клас Подрастващи

-женски
1. Ана на Михаил Сърбов - Мн. переспективен

-мъжки
1. Алкан на Асен Бележков - Мн. переспективен 
2. Барут на Камен Бенински - Переспективен

Клас Младша възраст

-женски
1. Яна на Христо Кънев - Отличен САС
2. Искра на Асен Бележков - Отличен
3. Янтра на Христина Христова - Отличен
4. Калина на Михаил Сърбов - Отличен

-мъжки
1. Бари на Тодор Тодоров - Отличен
2. Бимбо на Андон Стаменов - Отличен
3. Риф на Чавдар Борисов - Отличен

Клас Междинен

-женски
1. Гилза на Георги М. Георгиев - Отличен САС

-мъжки
1. Тигър на Михаил Сърбов - Отличен САС
2. Гунди на Кирил Евтимов - Отличен R-CAC
3. Бари на Светлан Боянов - Отличен

Клас Открит

-женски
1. Рая на Камен Бенински - Отличен САС 
2. Тара на Тодор Тодоров - Отличен 
3. Мая на Чавдар Борисов - Отличен

-мъжки
1. Златко на Асен Бележков - Отличен САС
2. Рамбо на Камен Бенински - Отличен
3. Арон на Светлан Боянов - Отличен
4. Лиско на Тодор Тодоров - Отличен

Клас Работен

-мъжки
1. Рунти на Лъчезар Ставрев - Отличен САС
2. Меркел на Тодор Тодоров - Отличен R-CAC
3. Барчо на Лъчезар Ставрев - Отличен

Клас Ветерани

-женски
1. Бистра на Георги Георгиев - Отличен

Клубен победител женски кучета - Гилза на Георги М. Георгиев
Клубен победител мъжки кучета - Златко на Асен Бележков

Конкурси:
-Развъдна двойка
1-во място - Меркел и Тара на Тодор Тодоров


-Млад водач на куче от 7 до 13 години
1-во място - Еми Христова с куче Яна

-Млад водач на куче от 14 до 18 години
1-во място - Мартин Дарелов с куче Алкан

Победител на изложбата и Best of breed ( ВОВ )  - Гилза на Георги М. Георгиев
 
   
picture...................................................................................

РЕЗУЛТАТИ от провелия се "РАБОТЕН ИЗПИТ" 
за породата "Български барак-твърдокосместо ловно куче" на 16.03.2014 г. 

    

На 16 март 2014 г. на работните изпитания в с. Доброславци, участваха 18 Български  бараци. Съдия бе г-н Петър Т. Петров, с пом. съдия г-н Атанас Дарелов. Времето бе много подходящо за провеждане на работни изпитания - нито топло, нито студено или дъждовно. Повечето кучета се представиха с оценка отличен и много добър. От 18 кучета само три не издържаха работните изпити. В гатера имаше женска дива свиня, около 100 кг. и мъжко диво прасе около 50 кг. Мероприятието премина спокойно, без инциденти за кучетата и дивите свинете.

При младите бараци, до 18 месечна възраст,  най-добре се представиха:
1. Макс на Боян Виденов - 153 точки
2. Мури на Мирослав Герасимов - 145 т.
3. Арда на Пламен Банков - 98 
При бараците на над 18 месечна възраст,  най-добре се представиха:
1. Сара на Димитър Денчев - 165 т.
2. Кобра на Георги Евтимов - 161 т.
3. Бруно на Емил Евтимов - 157 т.
4. Гунди на Емил Евтимов - 155 т.
5. Лиско на Тодор Тодоров - 151 т.
6. Марта на Явор Иванов - 145 т.
7. Марта на Тодор Тодоров - 144 т.
8. Жана на Пламен Банков - 131 т.
9. Тарго на Емил Евтимов - 129 т.
10. Меркел на Тодор Тодоров - 116 т.
11. Барчо на Лъчезар Ставрев - 99 т.
12. Рекси на Георги Асенов - 90 т.
                 
picture

16 март 2014

с.Доброславци

Разгледай снимките

 

picture

16 март 2014

ФИЛМ от Работния изпит в с.Доброславци

Виж видео

 

 
 
picture...................................................................................
 
РЕЗУЛТАТИ от провелия се "РАБОТЕН ИЗПИТ"
           
         за породата "Български барак-твърдокосместо ловно куче" на 29.09.2013 г. 
На работният изпит се явиха и участваха само седем кучета. С положителни оценки са:
1. Сара 2,5 год. на Димитър Денчев - отличен, 159 точки
2. Лиско 1,3 год. на Тодор Тодоров - отличен, 148 точки
3. Рекси 1,2 год. на Георги Асенов - мн. добър, 132 точки


picture...................................................................................
ЕКСТЕРИОРНА  ИЗЛОЖБА 
         На 25 май 2013 г. в гр. Казанлък
         се проведе специализирана, клубна екстериорна изложба 
         на кучета от породата "Български барак-твърдокосместо ловно  куче". 
   Участваха 16 кучета.
   
   Съдия: Атанас Дарелов
 
        
 Класиране:
 -Мъжки  кучета
 Клас  "Младши":
 1. Тигър -  Михаил Сърбов - отличен
 Клас  "Междинен"
 1. Бари - Илия  Гаджанаков - отличен 
Клас  "Открит" 
1. Петър - Христо  Кънев - отличен
 2. Рамбо - Камен  Бенински - отличен
 3. Акбар - Недко  Баджаков - отличен
 Клас  "Работен"
 1. Дико - Асен  Бележков - отличен
 Клас  "Ветерани"
 1. Ханко - Недко  Баджаков - отличен
 -Женски  кучета
 Клас  "Младши"
 1. Рая - Камен  Бенински - отличен
 Клас  "Открит"
1. Дара - Недко  Баджаков - отличен                
2. Жана - Пламен  Банков - отличен
 3. Калина - Камен  Бенински - отличен
 4. Лора - Станимир  Петров - отличен 
Победител  при мъжки кучета - Дико на Асен Бележков 
Победител  женски кучета - Рая на Камен Бенински
Победител  на Изложбата - Ханко на Недко Баджаков
picture

САС 2013

25 май 2013 гр. Казанлък

Разгледай снимките

 


picture...................................................................................
КЛУБНА ЕКСТЕРИОРНА ИЗЛОЖБА 
На 27 април 2013 г.  в с. Доброславци
         се проведе  специализирана, клубна екстериорна изложба 
         на кучета от породата "Български барак-твърдокосместо ловно куче". 
         Участваха 26 Български бараци.
   
   Съдия: Теохари Чорбаджиев
Класиране:
- Мъжки кучета
Клас "Бебе":
           1. Нерон на Емануил Манолов - перспективен 
           2. Мури на Мирослав Герасимов - перспективен
 Клас "Подрастващи":
           1. Рекси на Георги А. Георгиев - перспективен
           2. Ричи на Пламен Банков - перспективен
           3. Тигър на Михаил Сърбов - без оценка
Клас "Младша възраст":
           1. Аспаро на Асен Бележков - отличен І-во място
           2. Вихър на Емил Борисов - отличен ІІ-ро място
           3. Лиско на Тодор Тодоров - много добър
           4. Левчо на Сашо Йотов - дисквалификация
           5. Тигър на Николай Стоянов - дисквалификация
Клас "Междинен":
           1. Родоп на Михаил Сърбов - отличен І-во място
Клас "Открит":
           1. Рамбо на Камен Бенински - отличен І-во място САС
           2. Рунти на Лъчезар Ставрев - отличен ІІ-ро място
           3. Меркел на Тодор Тодоров - отличен ІІІ-то място
           4. Калчо на Костадин Маринов - отличен ІV-то място
           5. Балкан на Сашо Йотов - мн. добър
           6. Бруно на Драгомир Шуманов - мн. добър
Клас "Работен":
           1. Петър на Христо Кънев - отличен І-во място САС
           2. Дико на Асен Бележков - отличен ІІ-ро място
         
- Женски кучета
Клас "Младша възраст":
           1. Гилза на Георги Георгиев - отличен І-во място BJC
           2. Лейди на Георги А. Георгиев - отличен ІІ-ро място
Клас "Открит":
           1. Тара на Тодор Тодоров - отличен І-во място САС
           2. Жана на Пламен Банков - отличен ІІ-ро място
           3. Рая на Камен Бенински - отличен ІІІ-то място
           4. Джина на Атанас Дарелов - отличен ІV-то място
           5. Марта на Емил Борисов - отличен
Клубен победител мъжки кучета - Рамбо на Камен Бенински
               
Клубен победител женски кучета - Тара на Тодор Тодоров
             
Победител на породата /ВОВ/ - Гилза на Георги Георгиев 


picture

САС 2013

САС 2013 Доброславци

Разгледай снимките

 

picture

САС 2013

ФИЛМ САС 2013

Виж видео

 

picture...................................................................................
РЕЗУЛТАТИ от провелия се "РАБОТЕН ИЗПИТ"
           
         за породата "Български барак-твърдокосместо ловно куче" на 30.03.2013 г. в гр. Ралог 
Участваха 16 бр. кучета.  Най-добре се представиха:
 
1. САРА от КАН ЕЛ КОТ на Димитър  Денчев - отличен, 165 точки
2. МИРКА на Асен  Бележков - отличен, 165 т.
3. ГРЕТА на Асен  Бележков - отличен, 165 т.
4. РУДИ на Илиян Красимиров - отличен, 165  т.
5. РОКИ от ВОМ ПИРИН ХЪНТ на Асен  Бележков - отличен, 163 т.
6. ДИКО от ВОМ ПИРИН ХЪН на Асен  Бележков - отличен, 163 т.
7. ЧАРЛИ на Георги  Борунов - отличен, 153 т.
8. МАРТА ОТ БАРАК ХУНД ДОГ  ФАРМ - удовлетворил, 113 т.
picture...................................................................................